Жаҳон банки делегацияси билан учрашув бўлиб ўтди
Бугун, 15 ноябрь куни Транспорт вазири Илҳом Маҳкамов Жаҳон банкининг Европа ва Марказий Осиё инфраструктураси бўйича минтақавий директори Чарльз Кормье бошчилигидаги Жаҳон банки делегацияси билан учрашди.
Учрашув давомида томонлар Жаҳон банки кўмагида мамлакатимиз транспорт соҳасида амалга оширилаётган ислоҳотларни қўллаб-қувватлашга қаратилган ҳамкорлик масалаларини муҳокама қилдилар.
Хусусан, Жаҳон банки иштирокида темир йўл ва ҳаво транспорти соҳасини ислоҳ қилиш, шунингдек, транспорт ва йўл инфратузилмаси соҳасида ДХШ асосидаги лойиҳаларни амалга ошириш масалалари юзасидан фикр алмашилди.

Состоялась встреча с делегацией Всемирного банка
Сегодня, 15 ноября, министр транспорта Ильхом Махкамов встретился с делегацией Всемирного банка во главе с региональным директором Всемирного банка по инфраструктуре Европы и Центральной Азии Чарльзом Кормье.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы сотрудничества, направленного на поддержку реформ, проводимых в транспортной сфере нашей страны при поддержке Всемирного банка.
В частности, с участием Всемирного банка состоялся обмен мнениями по вопросам реформирования сферы железнодорожного и воздушного транспорта, а также реализации проектов на основе ГЧП в сфере транспортной и дорожной инфраструктуры.