Зулфияхоним кўчаси, 3 уй
Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлигига жисмоний ва юридик шахслар Ўзбекистон Республикасининг “Жисмоний ва юридик шахслар мурожаатлари тўғрисида”ги 2017 йил 11 сентябрдаги 445-сонли Қонуни ва Вазирлар Маҳкамасининг 2018 йил 7 майдаги “Давлат органларида, давлат муассасаларида ва давлат иштирокидаги ташкилотларда жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатлари билан ишлаш тартиби тўғрисидаги намунавий низомни тасдиқлаш ҳақида”ги 341-сонли қарори билан тасдиқланган намунавий низом талаблари асосида ариза, шикоят ва таклиф билан ёзма, электрон хамда оғзаки шаклда мурожаат қилишлари мумкин бўлади. Барча мурожаатлар тегишлилиги бўйича амалдаги қонунчилик талаблари асосида 15 кундан 2 ойгача бўлган муддатларда белгиланган тартиб асосида кўриб чиқилиши таъминланади. (мурожаатнинг мазмун -мохиятидан келиб чиқиб)
Чунингдек, бугунги кунда вазирликнинг 71-202-22-55 (ёки 1167-қисқа) рақамли “ишонч телефон”лари фаолият кўрсатаётган бўлиб, ушбу “ишонч телефон”лари орқали ҳафтанинг душанба-жума кунлари соат 9.00 дан 18.00 гача бўлган вақтларда фуқаролар вазирликка оғзаки равишда мурожаат қилишлари мумкин. Мазкур мурожаатлар ҳам амалдаги тартиб талаблари асосида кўриб чиқилади.

Примечание: Сайт работает в тестовом режиме
В Министерство транспорта Республики Узбекистан обращаются физические и юридические лица в соответствии с Законом Республики Узбекистан от 11 сентября 2017 года № 445 “Об обращениях физических и юридических лиц”и постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 7 мая 2018 года № 341 “Об утверждении Типового положения о порядке работы с обращениями физических и юридических лиц в государственных органах, государственных учреждениях и организациях с государственным участием”- письменно с заявлением, жалобой и предложением на основании требований образца устава, утвержденного решением № , они смогут обращаться как в электронной, так и в устной форме. Обеспечивается рассмотрение всех обращений в установленном порядке в сроки от 15 дней до 2 месяцев на основании требований действующего законодательства о принадлежности. (исходя из содержания обращения)
Также сегодня функционирует “горячая линия”Министерства по номеру 71-202-22-55 (или 1167-сокращенно), по которой граждане могут обращаться в Министерство устно с понедельника по пятницу с 9: 00 до 18: 00. Эти обращения также будут рассмотрены в соответствии с требованиями действующего порядка.