ТДТУ ҳамда Корея миллий транспорт университети ўртасида ҳамкорлик меморандуми имзоланди
Бугун, 10 февраль куни Тошкент давлат транспорт университети ректори Одил Абдурахманов Корея миллий транспорт университети президенти Жун-Ҳун Парк билан учрашув ўтказди.
Онлайн шаклда бўлиб ўтган мулоқотда университетлар ўртасида ўзаро ҳамкорлик алоқаларини ривожлантириш масалалари муҳокама этилди. Учрашув давомида ҳамкорликда замонавий кадрлар тайёрлаш, уларнинг малакасини ошириш бўйича меморандум имзоланди.
Одил Абдурахманов икки ОТМ профессор-ўқитувчиларидан иборат ишчи гуруҳини тузиш ҳамда уларни келгусида амалга ошириладиган ишларни онлайн муҳокама қилиш таклифини билдирди. Ушбу таклифни кореялик ҳамкорлар қўллаб-қувватлашди ва ишчи гуруҳ ўз фаолияти бошлади.
Маълумот учун:  Корея миллий транспорт университети 1905 йилда ташкил топган. Талабалари сони 8462 та,  халқаро талабалар 117 та,  профессор-ўқитувчилар 943 тани ташкил этади.  Университетнинг 8 та факултети мавжуд бўлиб,  у Кореядаги энг нуфузли университетлардан бири бўлиб ҳисобланади.

Подписан меморандум о сотрудничестве между Ташкентским государственным транспортным университетом и Корейским национальным транспортным университетом
10.02.2022 8335 Yangiliklar
Сегодня, 10 февраля, ректор Ташкентского государственного транспортного университета Одил Абдурахманов провел встречу с президентом Корейского национального университета транспорта Джун-Хун Парк.
В ходе Онлайн-диалога были обсуждены вопросы развития взаимодействия между университетами. В ходе встречи был подписан меморандум о сотрудничестве по подготовке и повышению квалификации современных кадров.
Одил Абдурахманов предложил создать рабочую группу из профессорско-преподавательского состава двух вузов и обсудить их дальнейшую работу в режиме онлайн. Это предложение было поддержано корейскими партнерами, и рабочая группа начала свою работу.
Для справки: Корейский национальный университет транспорта был основан в 1905 году. Количество студентов составляет 8462, иностранных студентов-117, профессорско-преподавательского состава-943. Университет имеет 8 факультетов, что делает его одним из самых престижных университетов в Корее.