Уруш фахрийлари ҳолидан хабар олинди
Давлатимиз раҳбарининг “Хотира ва қадрлаш кунига тайёргарлик кўриш ва уни ўтказиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарорида белгиланган вазифаларга асосан давлат ва жамоат ташкилотлари томонидан Иккинчи жаҳон уруши қатнашчилари, ёлғиз қариялар ва эҳтиёжманд оила вакилларига хайрия ёрдамлари кўрсатилмоқда.
Бугун Транспорт вазирлиги ҳамда Республика маҳалла хайрия жамоат фонди томонидан ташкил этилган ана шундай тадбир давомида пойтахтимизнинг Мирзо Улуғбек туманида истиқомат қилувчи уруш фахрийлари ҳолидан хабар олинди.
Жумладан туманнинг “Шўртепа” МФЙ да яшовчи урушнинг қийин кунларини бошидан ўтказган 97 ёшли Жаппар Мирзаев ҳамда “Алпомиш” МФЙ да истиқомат қилувчи 86 ёшли Валетнина Ошкина хонадонларига ташриф буюрган масъллар фахрийларини самимий табриклаб, уларни моддий рағбатлантирдилар.
Фахрийларимиз қўлини дуога очиб, аввало юртимиз тинчлиги бардавом бўлиб, фаровонлик, гўзал ҳаётга, меҳр-оқибатли, саховатли халқимизга кўз тегмаслигини тиладилар.

Навестили и узнали о состоянии ветеранов войны
В соответствии с задачами, установленными в постановлении главы нашего государства “О мерах по подготовке и проведению Дня памяти и почестей”, государственными и общественными организациями оказывается благотворительная помощь участникам Второй мировой войны, одиноким пожилым людям и представителям малообеспеченных семей.
Сегодня в ходе мероприятия, организованного Министерством транспорта и Республиканским благотворительным общественным фондом махаллей навестили жителей Мирзо-Улугбекского района и узнали о состоянии ветеранов войны.
В частности, 97-летнего Джаппара Мирзаева, проживающего в махалле “Шуртепа” и 86-летнюю Валетнину Ошкину, проживающую в махалле “Алпомиш”. Посетив их дома, искренне поздравили ветеранов и оказали им материальную помощь.
Наши ветераны, открывая руки для молитвы, прежде всего пожелали мира, благополучия, красивой жизни и добра.