Урганчга олиб келинган 50 та замонавий автобуслар тақдимоти бўлиб ўтди
Бугун “Бунёд йўловчи ташиш” МЧЖ да Урганч шаҳри учун олиб келинган янги автобусларнинг тақдимоти бўлиб ўтди.
Транспорт вазирининг биринчи ўринбосари Маманбий Омаров, вилоят ҳокими Жўрабек Рахимов ҳамда жамоатчилик фаоллари иштирокида бўлиб ўтган тадбирда вилоятда аҳолига транспорт хизмати кўрсатишни яхшилаш борасида амалга оширилаётган ишлар ва янги лойиҳалар ҳақида маълумот берилди.
Жорий йил охиригача ушбу русумдаги автобуслардан яна 30 таси келтирилади. Натижада шаҳарда 16 та йўналишда 148 та автобус ҳаракатланиб, ҳар куни 136 минг нафар йўловчига хизмат кўрсатиш имконияти яратилади.
Муҳими, шаҳарда йўловчи ташиш ҳажми икки баробардан зиёд ортади ва қатновларнинг оралиқ интервали 18 дақиқадан 10 дақиқага қисқаради.
Янги харид қилинган замонавий автобуслар Урганч шаҳар ичидаги 4 та автобус йўналишларида брутто-шартномаси асосида хизмат кўрсатади.

Состоялась презентация 50 современных автобусов, доставленных в город Ургенч
Сегодня в ООО "Бунёд йўловчи ташиш" состоялась презентация новых автобусов, привезенных для города Ургенча. На мероприятии с участием первого заместителя министра транспорта Маманбия Омарова, хокима области Журабека Рахимова и общественных активистов была представлена информация о проводимой работе и новых проектах по улучшению транспортного обслуживания населения области.
До конца текущего года будет поставлено еще 30 автобусов этой модели. В результате в городе будут курсировать 148 автобусов по 16 направлениям, что позволит ежедневно обслуживать 136 тысяч пассажиров.
Важно отметить, что объем городских пассажирских перевозок увеличится более чем в два раза, а интервалы между перевозками сократятся с 18 до 10 минут.
Новые приобретенные современные автобусы будут обслуживаться по брутто-контракту на 4 автобусных маршрутах внутри Ургенча.