«Қирғиз темир йўли» компанияси билан меморандум имзоланди
Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги ҳузуридаги «Ўзининг темир йўлларига эга бўлган юридик шахсларнинг темир йўл транспoрти хoдимлари малакасини oшириш ва уларни қайта тайёрлаш маркази» давлат муассасаси директори Сухроб Норқулов Қирғизистон Республикаси Транспорт ва коммуникациялар вазирлиги ҳузуридаги ««Қирғиз темир йўли» миллий компанияси»»  давлат корхонаси бош директори Азамат Сакиев билан учрашди.
Томонлар таълим ва илмий тадқиқотлар, темир йўлчиларнинг малакасини ошириш ва уларни қайта тайёрлаш, темир йўл транспортида меҳнатни муҳофаза қилиш ва хавфсизлик бўйича илғор ишланмаларни жорий этиш соҳасида халқаро ҳамкорликни ривожлантириш  масалалари юзасидан фикр алмашди. Учрашув давомида икки муассаса ўртасида ўзаро ҳамкорлик қилиш юзасидан меморандум имзоланди.
Шунингдек, томонлар келгусида ўзаро тажриба алмашиш, кадрлар тайёрлаш ва уларнинг малакасини ошириш тизимини йўлга қўйишда доимий ҳамкорликни ривожлантириш юзасидан йўл харитаси ишлаб чиқишга келишиб олди.

Подписан меморандум с компанией «Кыргызская железная дорога»
Норкулов Сухроб Торакулович, директор государственного учреждения «Центр подготовки и переподготовки работников железнодорожного транспорта юридических лиц, владеющих собственными железными дорогами» при Министерстве транспорта Республики Узбекистан встретился с генеральным директором Национальной компании «Кыргызская железная дорога» при Министерстве транспорта и коммуникаций КР Сакиевым Азаматом Абдукаримовичем и подписали меморандум о сотрудничестве.
На встрече обе стороны обменялись мнениями по вопросам развития международного сотрудничества в сфере образования и научных исследований, повышения квалификации и переподготовки сотрудников железно дорожного транспорта, внедрения передовых разработок в области охраны труда и техники безопасности на железнодорожном транспорте.
В завершение встречидве стороны договорились разработать дорожную карту по развитию постоянного сотрудничества в налаживании системы обмена взаимным опытом, подготовке кадров и повышении их квалификации.