17.12.2021 8410 Yangiliklar
Бугун, Транспорт вазирлиги раҳбарияти ҳамда “Ўзбекистон темир йўллари” АЖ, “Uzbekistan airways” АЖ, “Uzbekistan airports” АЖ ва Автомобиль йўллари қўмитаси мутасаддилари иштирокида мамлакатимизнинг хорижий давлатлардаги элчилари билан учрашув ташкил этилди.
Мамлакатимизнинг транспорт салоҳиятини янада юксалтириш, хорижий ҳамкорлар билан қўшма лойиҳаларни мувафаққиятли амалга ошириш ҳамда юртимиз миллий манфаатларини мустаҳкамлашда хорижий давлатлардаги элчиларимизнинг ўрни ниҳоятда беқиёсдир. Айнан шу нуқтаи назардан мамлакатимизнинг хориждаги дипломатик ваколатоналари раҳбарлари билан ташкил этилган ушбу мулоқот барча учун бирдек манфаатли бўлди.
Учрашувда Транспорт вазири ўринбосари Жасурбек Чориев сўнгги йилларда мамлакатимизда транспорт ва транспорт коммуникациялари соҳасини ривожлантириш йўналишида амалга оширилаётган кенг кўламли ислоҳотлар юзасидан тақдимот ўтказди.
Тақдимотда Транспорт вазирлиги томонидан ўтган қисқа вақт давомида мамлакатимиз транспорт тизими ва йўл инфратузилмасини ривожлантириш, юртимиз транзит салоҳиятини ошириш ҳамда транспортнинг барча турларини бир-бирига боғланган ҳолда ўзаро уйғунликда ривожлантириш юзасидан амалга оширилган ишлар ва келгусидаги режалар ҳақида батафсил маълумот берилди.
Шундан сўнг мамлакатимизнинг хорижий давлатлардаги элчилари ўзларини қизиқтирган масалалар юзасидан соҳа мутасадилари билан фикр алмашди.

Встреча с послами нашей страны зарубежом
Сегодня, с участием руководства Министерства транспорта и ответственных лиц АО “Узбекистон темир йуллари”, АО “Uzbekistan airways”, АО “Uzbekistan airports” и Комитета автомобильных дорог состоялась встреча с послами нашей страны в зарубежных странах.
Роль наших послов за рубежом неоценима в дальнейшем повышении транспортного потенциала нашей страны, успешной реализации совместных проектов с зарубежными партнерами и укреплении национальных интересов нашей страны. Именно с этой точки зрения этот диалог, организованный с руководителями дипломатических представительств нашей страны за рубежом, оказался для всех одинаково полезным.
На встрече заместитель министра транспорта Жасурбек Чориев выступил с презентацией о проводимых в последние годы широкомасштабных реформах в сфере транспорта и транспортных коммуникаций.
В презентации была представлена подробная информация о проделанной министерством транспорта работе и дальнейших планах по развитию транспортной системы и дорожной инфраструктуры нашей страны за прошедший короткий период, повышению транзитного потенциала страны и гармоничному развитию всех видов транспорта во взаимосвязи.
После этого послы нашей страны в зарубежных странах обменялись мнениями с представителями сферы по интересующим их вопросам.