Исроилнинг “Israel Aerospace Industries” концерни билан ҳамкорлик истиқболлари муҳокама этилди
Бугун, 5 июль куни Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазири Илҳом Маҳкамов “Исроил аэрокосмик саноати” (Israel Aerospace Industries) концерни штаб-квартирасининг маркетинг ва бизнесни ривожлантириш бўйича бош директори Евгений Шейнин билан учрашди.
Учрашувда фуқаро авиацияси соҳасида хизматлар кўрсатиш йўналишида қўшма лойиҳаларни амалга ошириш масалалари муҳокама этилди.
Хусусан, "Uzbekistan Airways Technics" авиакорхонасида самолётларга техник хизмат кўрсатиш, ҳаво кемалари двигателларини таъмирлаш ва уларга хизмат кўрсатиш йўналишида ўзаро ҳамкорликдаги лойиҳаларни йўлга қўйиш истиқболлари кўриб чиқилди.

Обсуждены перспективы сотрудничества с израильским концерном «Israel Aerospace Industries»
Сегодня, 5 июля, министр транспорта Республики Узбекистан Ильхом Махкамов встретился с генеральным директором по маркетингу и развитию бизнеса штаб-квартиры израильской авиационной промышленности (IAI) Евгением Шейниным.
На встрече были обсуждены вопросы реализации совместных проектов по оказанию услуг в сфере гражданской авиации.
В частности, рассмотрены перспективы реализации совместных проектов в сфере технического обслуживания самолетов, ремонта и обслуживания двигателей воздушных судов в авиапредприятии "Uzbekistan Airways Technics".