Фуқаро авиацияси агентлигига янги раҳбар тайинланди
Бугун, 21 декабрь куни Транспорт вазири Илҳом Маҳкамов раҳбарлигида Фуқаро авиацияси агентлигида бўлиб ўтган тадбирда ташкилий масала кўриб чиқилди.
Вазирлар Маҳкамасининг тегишли қарори билан Тахир Алимжанович Назаров Транспорт вазирлиги ҳузуридаги Фуқаро авиацияси агентлигининг директори этиб тайинланди.
Фуқаро авиацияси агентлигида узоқ йиллар давомида раҳбарлик қилиб келган, мамлакатимиз фуқаро авиацияси соҳасининг ривожига муносиб ҳисса қўшган, катта тажрибага эга устоз Улжаев Толиб Эгамбердиевич нафақага кузатилди.
Транспорт вазири Илҳом Маҳкамов Толиб Эгамбердиевичга узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб, мамлакатимиз фуқаро авиацияси соҳасида устоз шогирд анъанасини давом эттирган ҳолда етук мутахассисларни тайёрлаш йўналишида фаолиятни давом эттиришга ишонч билдирди.

В Агентстве гражданской авиации назначен новый руководитель
Сегодня, 21 декабря, на мероприятии, прошедшем в Агентстве гражданской авиации под руководством министра транспорта Ильхома Махкамова, был рассмотрен организационный вопрос.
Соответствующим постановлением Кабинета министров Тахир Алимжанович Назаров назначен директором Агентства гражданской авиации при Министерстве транспорта.
Улжаев Толиб Эгамбердиевич, долгие годы возглавлявший Агентство гражданской авиации, внесший достойный вклад в развитие отрасли гражданской авиации нашей страны, имеющий большой опыт, вышел на пенсию.
Министр транспорта Ильхом Махкамов пожелал Талибу Эгамбердиевичу долгих лет жизни, крепкого здоровья и выразил уверенность в продолжении деятельности по подготовке полноценных специалистов в сфере гражданской авиации нашей страны.