Фарғона водийси юк ташувчилари билан халқаро автомобиль юк ташувлари бўйича семинарлар ўтказилди
Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги ҳамда Ўзбекистон Халқаро автомобиль юк ташувчилари уюшмаси ҳамкорлигида Фарғона водийсидаги юк ташувчилар билан халқаро автомобиль юк ташувлари бўйича ҳудудий семинарлар ўтказилди (Наманган ва Фарғона шаҳарларида).
Семинарлар давомида халқаро автомобиль юк ташувларининг долзарб жиҳатлари ва муаммолари муҳокама қилинди, шунингдек, фаол ва самарали савол-жавоб сессиялари ўтказилди.
Транспорт вазирининг биринчи ўринбосари М.Омаров ва Транспорт вазирлиги соҳавий экспертлари халқаро автомобиль юк ташувлари учун рухсатномаларни қўллаш ва тақсимлаш масалалари бўйича тўлиқ муҳокама ўтказди, мавжуд муаммоларни қайд этиб, хусусий сектор билан биргаликда уларни бартараф этишнинг истиқболли йўлларини белгилади.
AIRCUZ раиси С. Пулатов транспорт компаниялари потенциалини амалга оширилаётган ва истиқболли халқаро транспорт йўлаклари доирасида кенгайтириш имкониятларини таъкидлади, шунингдек, хорижий давлатлардаги қонунчилик ўзгаришлари муносабати билан тармоқ олдида турган муаммолар ҳақида маълумот берди.

Проведены семинары по международным автомобильным перевозкам с грузоотправителями Ферганской долины
Совместно с Министерством транспорта Республики Узбекистан и Международной ассоциацией автомобильных перевозчиков Узбекистана были проведены региональные семинары по международным автомобильным перевозкам с грузоперевозчиками в Ферганской долине (в городах Наманган и Фергана).
В ходе семинаров обсуждались актуальные аспекты и проблемы международных автомобильных грузоперевозок, а также проводились активные и эффективные сессии вопросов и ответов.
Первый заместитель министра транспорта М.Омаров и отраслевые эксперты Минтранса провели исчерпывающее обсуждение вопросов применения и распределения разрешений на международные автомобильные грузовые перевозки, отметили существующие проблемы и совместно с частным сектором наметили перспективные пути их преодоления.
Председатель AIRCUZ С. Пулатов отметил возможности расширения потенциала транспортных компаний в рамках реализуемых и перспективных международных транспортных коридоров, а также проинформировал о проблемах, стоящих перед сетью в связи с изменениями законодательства в зарубежных странах.