Жакарта – Бухоро – Жакарта йўналишида авиақатновларни ташкил этиш имкониятлари муҳокама этилди
Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги, «Uzbekistan Airports» АЖ, Бухоро халқаро аэропорти, Ўзбекистоннинг Индонезиядаги элчихонаси раҳбарияти ва мамлакатимиз сайёҳлик компаниялари вакиллари Индонезиянинг «Garuda Group» авиакомпанияси президенти ва бош директори Ирфан Сетиапутра билан учрашди.
Учрашувда фуқаро авиацияси соҳасидаги ҳамкорлик алоқаларини ривожлантириш масалалари ва истиқболлари муҳокама этилди. Хорижий авиакомпания вакилларига сўнгги йилларда мамлакатимиз фуқаро авиацияси соҳасида амалга оширилаётган  ислоҳотлар тўғрисида батафсил маълумот берилди.
Учрашув давомида Ўзбекистон сайёҳлик компаниялари томонидан Жакарта – Бухоро – Жакарта йўналишида мунтазам авиақатновни ташкил этиш таклиф этилди.
«Garuda Group» компанияси раҳбарияти мазкур таклифнинг иқтисодий самарадорлигини баҳолаш мақсадида биринчи навбатда бозор ва мавжуд талабни ўрганиш учун чартер қатновларини ташкил этишни кўриб чиқишни маълум қилди.

Обсуждены возможности организации авиаперевозок по маршруту Джакарта – Бухара – Джакарта
Руководство Министерства транспорта Республики Узбекистан, АО "Uzbekistan Airports", международного аэропорта Бухары, посольства Узбекистана в Индонезии и представители туристических компаний нашей страны встретились с президентом и генеральным директором индонезийской авиакомпании "Garuda Group" Ирфаном Сетиапутрой.
На встрече были обсуждены вопросы и перспективы развития сотрудничества в сфере гражданской авиации. Представителям иностранных авиакомпаний была предоставлена подробная информация о проводимых в последние годы реформах в сфере гражданской авиации нашей страны.
В ходе встречи туристическими компаниями Узбекистана было предложено организовать регулярное авиасообщение по маршруту Джакарта – Бухара – Джакарта.
Руководство компании "Garuda Group" в целях оценки экономической эффективности данного предложения объявило, что в первую очередь рассмотрит возможность организации чартерных рейсов для изучения рынка и текущего спроса.