Янги йилдан Хитой авиакомпанияси “Сиань –Тошкент– Сиань” йўналишида мунтазам парвозларни бошлайди
Хитойнинг «Zhejiang Loong Airlines Co., Ltd» авиакомпанияси Ўзбекистонга мунтазам парвозларни бажариш учун рухсат олди.
Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги ҳузуридаги Фуқаро авиацияси агентлиги Ўзбекистон Республикаси Ҳукумати билан Хитой Xалқ Республикаси Ҳукумати ўртасида ҳаво қатнови тўғрисидаги Битимга асосан «Zhejiang Loong Airlines Co., Ltd» авиакомпаниясига “Сиан – Тошкент –  Сиан” йўналиши бўйича мунтазам парвозларни амалга ошириши учун 2019 йил 16 декабрда 96К-сонли эксплуатацион рухсатнома тақдим этди.
«Zhejiang Loong Airlines Co.,Ltd» авиакомпанияси Ўзбекистонга парвозларни амалга ошириш учун Airbus А-320 самолётларини эълон қилди. Дастлабки босқичда авиакомпания ушбу йўналишда ҳафтасига икки марта парвозлар амалга оширишни режалаштирмоқда.
Эслатиб ўтамиз, «Zhejang Loong Airlines Co.Ltd.» авиакомпанияси жорий йилнинг 27 сентябрь куни “Сиань – Тошкент – Сиань” йўналиши бўйлаб мамлакатимизга илк чартер рейсини амалга оширган эди.

C нового года китайский авиаперевозчик запустит рейс по маршруту "Сиань –Тошкент– Сиань"
На основании Соглашения между Правительством Республики Узбекистан и Правительством Китайской Народной Республикой о воздушном сообщении Агентством «Узавиация» выдано Эксплуатационное разрешение № 96-К от 16 декабря 2019 года авиакомпании «Zhejiang Loong Airlines Co., Ltd» Китайской Народной Республики на выполнение регулярных полетов по маршруту Сиань-Ташкент-Сиань.
Для выполнения полетов в Узбекистан авиакомпания заявила самолеты Airbus А-320. Авиакомпания на начальном этапе планирует выполнять полеты с частотой 2 раза в неделю.
Напоминаем, что авиакомпания «Zhejang Loong Airlines Co.Ltd.” 27 сентября осуществила первый чартерный рейс по маршруту “Сиань – Тошкент – Сиань”.