Вазир ўринбосари бошчилигидаги ишчи гуруҳ Навоий вилоятида
Транспорт вазирининг биринчи ўринбосари Маманбий Омаров бошчилигидаги ишчи гуруҳ Навоий вилоятига хизмат сафарига борди.
Хизмат сафари давомида аҳолига кўрсатилаётган транспорт хизматлари сифатини ошириш, йўловчиларга қўшимча қулайликлар яратиш, ҳудудларда жамоат транспорти тизимини такомиллаштириш бўйича ўрганиш ишлари олиб бормоқда.
Вилоятнинг ҳар бир шаҳар ва туманларида транспорт тизимидаги масалалар бўйича таклиф ва мулоҳазалар атрофлича ўрганиб чиқилмоқда.
Хусусан, Навоий шаҳри, Кармана, Конимех ва Навбаҳор туманларида бўлиб ўтган учрашувларда транспорт тизими билан боғлиқ муаммолари маҳаллабай кесимида ўрганиб чиқилди.
Учрашувларда кўтарилган масалалар ва билдирилган таклифлар бўйича тегишли мутасаддилар иштирокида аниқ ечим ва таклифлар ишлаб чиқилмоқда.

Рабочая группа во главе с заместителем министра в Навоийской области
Рабочая группа во главе с первым заместителем министра транспорта Маманбием Омаровым совершила служебную поездку в Навоийскую область.
В ходе визита проводится изучение вопросов повышения качества транспортных услуг, оказываемых населению, создания дополнительных удобств для пассажиров и совершенствования системы общественного транспорта в регионах.
В каждом городе и районе области тщательно изучаются предложения и мнения по вопросам транспортной системы.
В частности, на встречах, прошедших в городе Навои, Карманинском, Конимехском и Навбахорском районах, были детально рассмотрены проблемы, связанные с транспортной системой, в разрезе махаллей.
По вопросам и предложениям, поднятым на встречах, с участием соответствующих ответственных лиц разрабатываются конкретные решения и предложения.