Ватандошларимиз Россия Федерациясининг Самара ва Оренбург вилоятларидан йўловчи поездлар орқали қайтарилмоқда
16.07.2020 9880 Yangiliklar
Бугун 2020 йил 16-июл куни, Ўзбекистон Республикаси фуқароларини Россия – Қозоғистон давлат чегарасидан ўтказиш масаласи бўйича Россия томони билан келишувга биноан, Ўзбекистоннинг учта йўловчи поезди Тошкент томон йўл олмоқда.
1404 йўловчи бўлган иккита поезд Кинел, яна бир пойезд эса 702 нафар йўловчи билан Бузулук станцияларидан ҳаракатланди. Чипталар фақат Ўзбекистон Республикаси фуқаролари учун сотилди.
Бузулук – Тошкент йўналишидаги чипталар нархи 1. 200. 000 сўм (8500 рубл), Кинел – Тошкент 1. 450. 000 сўм (10. 100 рубл)ни ташкил топди. Йўл давомида йўловчи поездлар фақат техник кўрик учун тўхтатилади, яъни станция-вокзалларда йўловчилар платформага тушишига рухсат этилмайди.
Поездлар Ўзбекистон Миллий гвардияси, Ички ишлар вазирлиги ва Соғлиқни сақлаш вазирлиги ходимлари кузатуви остида олиб келинади.
ДИҚҚАТ! Мазкур поездларда келаётган йўловчиларнинг қариндош ва яқинлари уларни кутиб оламан деб сарсон бўлмасин! Чунки ушбу рейсларнинг барча йўловчилари поездлардан тушишлари биланоқ Наманган ва Тошкент вилоятларининг карантин зоналарига юборилади.

О возвращении наших сограждан из Самарской и Оренбургской областей Российской Федерации железнодорожным путём
16.07.2020 9886 Yangiliklar
По согласованию с российской стороной вопроса вывоза граждан Республики Узбекистан с российско-казахской государственной границы сегодня, 16.07.2020 г., три пассажирских поезда (формирования Узбекистана) выезжают в направлении Ташкента.
Два поезда с 1404 пассажирами отбывают со станции Кинель и один поезд с 702 пассажирами выезжает со станции Бузулук. На пути следования пассажирского состава все стоянки будут техническими.
Билеты реализовывались исключительно для граждан Республики Узбекистан. Стоимость билетов по направлению Бузулук – Ташкент составлила 1.200.000 сум (8500 рублей), Кинель – Ташкент – 1.450.000 сум (10.100 рублей).
Все три пассажирских поезда сопровождают сотрудники Национальной гвардии, Министерства внутренних дел и Министерства здравоохранения Узбекистана.
ВАЖНО: Наших сограждан, желающих встретить своих родных и знакомых прибывающих этими поездами - просьба не суетиться! Все пассажиры данного рейса по прибытии сразу после высадки с поезда будут отправлены в карантинные зоны Наманганской и Ташкентской областей.
Напомним, что карантинные меры, в том числе ограничения по въезду в страну, введённые в ряде стран СНГ, введены и в Узбекистане, и остаются в силе до их отмены соответствующим постановлением Специальной комиссии Республики Узбекистан.