Туркманистонда денгизга чиқиш имконига эга бўлмаган давлатлар Транспорт вазирлари иштирокидаги халқаро конференция ўз ишини бошлади
15.08.2022 8520 Yangiliklar
Бугун Туркманистоннинг "Аваза" миллий сайёҳлик зонасида денгизга чиқиш имконига эга бўлмаган давлатлар Транспорт вазирларининг “Ашхобод жараёни: ўзаро боғлиқликни кучайтириш учун” мавзусидаги Халқаро конференция ўз ишини бошлади.
Туркманистон ташаббуси билан БМТ шафелигида ўтказилаётган тадбирда 30 дан ортиқ давлатлар делегациялари, халқаро ва ихтисослашган ташкилотлар раҳбарлари, халқаро молия институтлари, банклар вакиллари иштирок этишмоқда.
Мазкур конференцияда Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазири Илҳом Маҳкамов бошчилигидаги делагация иштирок этмоқда.
Анжуманда БМТ томонидан ишлаб чиқилган тавсияларни амалга ошириш ҳамда минтақадаги ўзаро боғлиқликни кучайтиришнинг амалий жиҳатлари муҳокама қилиниб, янги таклифлар ишлаб чиқилиши кўзда тутилган.

В Туркменистане начала работу международная конференция развивающихся стран, не имеющих выхода к морю
15.08.2022 8509 Yangiliklar
Сегодня утром в Национальной туристической зоне «Аваза» (Туркменистан) начала свою работу в гибридном формате международная конференция на уровне министров транспорта развивающихся стран, не имеющих выхода к морю.
В мероприятии, проводимом по инициативе Туркменистана под эгидой ООН, принимают участие делегации более 30 государств, руководители международных и специализированных организаций, представители международных финансовых институтов, банков.
В данной конференции принимает участие делегация во главе с министром транспорта Республики Узбекистан Ильхомом Махкамовым.
На конференции будут обсуждены практические аспекты реализации рекомендаций, выработанных ООН, а также укрепления взаимозависимости в регионе и выработаны новые предложения.