Уммон компаниялари Ўзбекистон логистика секторини ривожлантириш бўйича қўшма лойиҳаларни амалга оширишга қизиқмоқда
16.10.2024 5080 Yangiliklar
Транспорт вазири Илҳом Махкамов Уммоннинг йирик компаниялари раҳбарлари - "Oman Investment Authority" раиси Шайх Нассер Ал Харси, "ASYAD Group" бош ижрочи директори Абдулраҳмон Ал Хатми ва "UzOman" инвестиция компанияси бош директори Оман Баҳрам билан музокаралар ўтказди.
Учрашувда томонлар Ашхобод келишуви доирасидаги ҳамкорликнинг устувор йўналишларини, шунингдек, Ўзбекистон логистика секторини ривожлантириш, логистика марказларида терминаллар қуриш бўйича Уммон компанияларининг инвестиция имкониятларидан фойдаланиш билан бўғлиқ жиҳатларни муҳокама этишди.
Компания вакиллари Ўзбекистоннинг юқори транспорт-логистика салоҳиятини қайд этиб, транспорт соҳасида қўшма инфратузилма лойиҳаларини амалга оширишдан манфаатдор эканликларини билдирди.

Компании Омана заинтересованы в реализации совместных проектов по развитию логистического сектора Узбекистана
16.10.2024 5112 Yangiliklar
Министр транспорта Илхом Махкамов провел переговоры с руководителями крупнейших компаний Омана председателем "Oman Investment Authority" Шейх Нассер Аль Харси, Генеральным исполнительным директором "ASYAD Group" Абдулрахман Аль Хатми и Генеральным директором инвестиционной компании "UzOman" Оман Бахрамом.
Стороны обсудили приоритетные направления сотрудничества в рамках Ашхабадского соглашения, а также использование инвестиционных возможностей оманских компаний в развитии логистического сектора Узбекистана, в том числе по строительству терминалов в логистических центрах.
Представители компании отметили высокий транспортно-логистический потенциал Узбекистана и выразили заинтересованность в реализации совместных инфраструктурных проектов в сфере транспорта.