Транспорт вазирлиги тизимига ишга кириш очиқлик ва ошкоралик тамойилларига асосланган ҳолда амалга оширилмоқда
16.12.2022 8986 Yangiliklar
“Давлат фуқаролик хизмати тўғрисида”ги қонунга мувофиқ, Транспорт вазирлиги ва унинг тизимидаги мавжуд вакант лавозимларни малакали кадрлар билан тўлдириш фақат очиқ танлов орқали амалга оширилмоқда.
2022 йил давомида вазирлик марказий аппаратидаги мавжуд вакант лавозимларга ўтказилган очиқ танловларнинг 33 нафар ғолиби билан меҳнат шартномлари тузилди.
Давлат фуқаролик хизматидаги бўш лавозимларга қизиқиш билдирган ҳар бир жисмоний шахс мазкур танловларда иштирок этиши мумкин.
Танловда иштирок этиш учун номзодлар Давлат фуқаролик хизматчилари вакант лавозимларининг ягона очиқ портали орқали рўйхатдан ўтиши, вакант бўлган лавозимга сўралган ҳужжатларни электрон шаклда тақдим этиши зарур.
Танловлар 3 босқичда ўтказилади:
- номзодларнинг аризаларини малака талаблари бўйича саралаш;
- тест синови;
- суҳбат босқичи.
Танловларнинг очиқ ва шаффоф ҳамда барча учун тенглик тамойили асосида ўтишини Президент ҳузуридаги Давлат хизматини ривожлантириш агентлиги назорат қилади.
Бугунги кунда вазирликда мавжуд 3 та вакант лавозим учун очиқ танлов жараёнлари суҳбат босқичи амалга оширилмоқда.

Доступ к работе в системе Министерства транспорта осуществляется на принципах открытости и гласности
16.12.2022 9044 Yangiliklar
В соответствии с законом "О государственной гражданской службе" заполнение имеющихся вакантных должностей в министерстве транспорта и его системе квалифицированными кадрами осуществляется только путем открытого отбора.
В течение 2022 года заключены трудовые договоры с 33 победителями открытых конкурсов на замещение вакантных должностей в центральном аппарате министерства.
Любое физическое лицо, заинтересованное в вакантных должностях государственной гражданской службы, может принять участие в этих конкурсах.
Для участия в конкурсе кандидатам необходимо зарегистрироваться через единый открытый портал вакантных должностей государственных гражданских служащих, представить в электронном виде документы, запрашиваемые на вакантную должность.
Конкурсы проводятся в 3 этапа:
➖ сортировка заявок кандидатов по квалификационным требованиям;
➖ тестовое задание;
➖ этап собеседования.
Проведение конкурсов открыто и прозрачно, а также на основе принципа равенства для всех контролируется Агентством по развитию государственной службы при Президенте Республики Узбекистан.
На сегодняшний день в министерстве осуществляется этап собеседования по открытым процессам отбора на 3 вакантные должности.