04.12.2024 4510 Yangiliklar
Донорлик шарафли ёрдам, мислсиз савоб ва хайрли тадбирдир. Баъзида кимдир учун бир томчи қон янги ҳаётни бахш этади.
3 декабрь – Халқаро ногиронлиги бўлган шахслар куни муносабати билан “Бор меҳримиз сенга, болажон” шиори остида Республика қон қуйиш марказида ўтказилган навбатдаги беғараз донорлик акциясида Транспорт вазирлиги ҳамда Транспорт назорати инспекцияси ходимлари фаол иштирок этишди.
Мазкур акцияни ташкил қилишдан кўзланган мақсад тиббий-ижтимоий ҳимояга муҳтож болажонларни қўллаб-қувватлаш, фуқароларни кўнгилли равишда қон топширишга чақириш орқали бемор болаларнинг ҳаётини сақлаб қолиш, жамиятда меҳр-оқибат ва инсонпарварлик ғояларини тарғиб қилишдан иборатдир.

04.12.2024 4535 Yangiliklar
Донорство - это почетная помощь, неоценимое благодеяние и благородное дело. Порой для кого-то капля крови дарит новую жизнь.
3 декабря, в Международный день инвалидов, в Республиканском центре переливания крови прошла очередная безвозмездная донорская акция под девизом "Вся наша любовь тебе, малыш". В ней активное участие приняли сотрудники Министерства транспорта и Инспекции по надзору в сфере транспорта.
Цель данной акции - поддержка детей, нуждающихся в медико-социальной защите, спасение жизни больных детей путем призыва граждан к добровольной сдаче крови, а также пропаганда в обществе идей милосердия и гуманизма.