21.09.2024 5074 Yangiliklar
20 сентябр куни Транспорт вазири Илҳом Махкамов ҳамда Осиё инфратузилмавий инвестициялар банки вице-президенти Константин Лимитовский ўртасида учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда К.Лимитовский ОИИБ фаолиятида транспорт соҳасининг роли алоҳида эканлигини, келгусида ўзаро ҳамкорликда қўшма инфратузилмавий лойиҳаларни амалга оширишга банкнинг қизиқиши юқори эканлигини таъкидлаб ўтди.
Ўз навбатида И.Махкамов ОИИБ халқаро молия институтлари орасида транспорт соҳасини ривожлантириш борасида йирик лойиҳаларни амалга оширишда катта ёрдам кўрсатаётган асосий ҳамкорлардан бири эканлигини қайд этиб ўтди.
Учрашув давомида томонлар ўзаро ҳамкорликда амалга оширилаётган қўшма лойиҳаларнинг бугунги ҳолатини муҳокама этишди, шунингдек, устувор аҳамиятга эга истиқболли лойиҳаларда ОИИБнинг иштирок этиш имкониятларини кўриб чиқишди.

Министр транспорта встретился с вице-президентом АБИИ
20 сентября состоялась встреча министра транспорта Ильхома Махкамова с вице-президентом Азиатского банка инфраструктурных инвестиций (АБИИ) Константином Лимитовским.
На встрече К. Лимитовский отметил, что роль транспортного сектора в деятельности АБИИ особенная, и банк крайне заинтересован в реализации совместных инфраструктурных проектов в будущем.
В свою очередь, И. Махкамов отметил, что АБИИ является одним из основных партнеров среди международных финансовых институтов, оказывающих большую поддержку в реализации крупных проектов в сфере транспорта.
В ходе встречи стороны обсудили текущее состояние совместных проектов, реализуемых во взаимном сотрудничестве, а также рассмотрели возможности участия АБИИ в перспективных проектах приоритетного значения.