Транспорт университети талабаси Камола Ирисқулова Транспорт вазири ёрдамчиси этиб тайинланди
Бугун, Транспорт вазири Илҳом Махкамов Тошкент давлат транспорт университети талабаси, “Зулфия” номидаги давлат мукофоти, Президент ҳамда Беруний номли давлат стипендиялари соҳибаси Камола Ирисқулова билан учрашди.
Бугунги кунда мамлакатимиз транспорт тизимида 132 мингдан зиёд ходим фаолият юритади. Шундан 33 мингдан ортиғини эса ёшлар ташкил этади. Учрашувда Илҳом Махкамов юртимизда ёшларга қаратилаётган эътибор, уларнинг ўз салоҳиятини намоён этишлари учун яратилаётган шароитларга алоҳида тўхтатилиб ўтди.
Айнан мамлакатимиз транспорт тизимининг равнақи ва келажаги ҳам бевосита Камола Ирисқулова сингари иқтидорли ҳамда салоҳиятли ёш ўғил-қизларимиз қўлида эканлигини таъкидлади вазир.
Жорий йилнинг 14 февраль куни муҳтарам Президентимиз Шавкат Мирзиёев ёшлар билан ўтказган очиқ мулоқот давомида Камола Ирисқуловага юксак ишонч билдириб, автомобиль йўллари соҳасини ривожлантириш йўналишидаги илмий фаолиятига муваффақият тилаган эди.
Транспорт вазирининг тегишли буйруғи билан 2025 йил 18 февралдан Ирисқулова Камола Нормат қизи Вазирнинг йўл хўжалиги соҳасида илмий ишлар ва инновациялар бўйича ёрдамчиси лавозимига тайинланди.
Тайинловга қадар К.Ирисқулова Транспорт вазирлиги ҳузуридаги Автомобиль йўллари қўмитаси Автомобиль йўллари илмий-тадқиқот институти бош илмий ходим лавозимида фаолият юритган.

Студентка Транспортного университета Камола Ирискулова назначена помощником министра транспорта
Сегодня министр транспорта Ильхом Махкамов встретился со студенткой Ташкентского государственного транспортного университета, обладательницей Государственной премии имени Зульфии, Президентской стипендии и Государственной стипендии имени Беруни Камолой Ирискуловой.
В настоящее время в транспортной системе нашей страны работают более 132 тысяч сотрудников. Из них более 33 тысяч составляет молодежь. В ходе встречи Ильхом Махкамов особо отметил внимание, уделяемое молодежи в нашей стране, и условия, создаваемые для того, чтобы они могли проявить свой потенциал.
Министр подчеркнул, что развитие и будущее транспортной системы нашей страны находится непосредственно в руках таких талантливых и способных юношей и девушек, как Камола Ирискулова.
14 февраля текущего года в ходе открытого диалога с молодежью уважаемый Президент Шавкат Мирзиёев выразил высокое доверие Камоле Ирискуловой и пожелал ей успехов в ее научной деятельности по развитию сферы автомобильных дорог.
Соответствующим приказом Министра транспорта с 18 февраля 2025 года Ирискулова Камола Нормат кизи назначена на должность помощника Министра по научной работе и инновациям в сфере дорожного хозяйства.
До назначения К. Ирискулова работала главным научным сотрудником Научно-исследовательского института автомобильных дорог при Комитете автомобильных дорог Министерства транспорта.