30.05.2023 8746 Yangiliklar
Халқаро болаларни ҳимоя қилиш куни муносабати билан Транспорт вазирлиги томонидан 30 май куни транспорт тизими ходимларининг фарзандлари учун экскурсия ташкил этилди.
Экскурсия доирасида болалар ер усти метросида сайр қилиб, сўнгра электробусда саёҳатларини давом эттирдилар. Шундан сўнг, тадбир қатнашчилари маҳаллий авиақатновларни амалга оширувчи Тошкент-3 аэропортига ташриф буюриб “Silk Avia” минтақавий авиакомпанияси ҳаво кемаси билан танишишди.
Экскурсия сўнгида болалар Анҳор-Локомотив паркида жойлашган аттракционларда ҳордиқ чиқаришди. Тадбир якунида Транспорт вазирлиги бирлашган касаба уюшмаси қўмитаси томонидан болажонларга эсдалик совғалари тақдим этилди.

Организована экскурсия для детей сотрудников транспортной сферы
30 мая 2023 года в честь международного дня защиты детей министерством транспорта была организована экскурсия для детей сотрудников транспортной сферы. В рамках экскурсии дети прокатились на наземном метро, а затем продолжили свое путешествие на новом электробусе.
Затем участники мероприятия посетили аэропорт Ташкент 3, осуществляющий местные авиаперевозки, и ознакомились с воздушным судном региональной авиакомпании “Silk Avia”. По окончании экскурсии дети развлекались на аттракционах, расположенных в парке "Анхор-Локомотив". В конце мероприятия объединенный профсоюзный комитет министерства транспорта вручил памятные подарки.