“Тошкент” автовокзалидан вилоятларга қўшимча автобус қатновлари қўйилмоқда
Ўзбекистон Республикаси Ҳукумати раҳбариятининг топшириғига биноан,  жорий йил 16 мартдан барча таълим муассасаларида,  жумладан,  коллеж,  лицей ва олий таълим муассасаларида муддатдан олдин таътил эълон қилинди ва ўқишлар тўхтатилди.  Шуни инобатга олган ҳолда талабалар ва йўловчиларнинг ўз вақтида манзилларига етиб олишини таъминлаш бўйича Транспорт вазирлиги зарур чораларни кўрмоқда.
Хусусан,  “Тошкент” автовокзалидан кунига шаҳарлараро 17 та йўналиш бўйича 35 та қатнов орқали 1800 нафар йўловчи ташилган бўлса,  йўловчилар оқимининг бирдан ортиши сабаб 15 март кунидан “Uzautotrans service” корохонаси яна қўшимча 35 та қатновни йўлга қўйди.  Жами 70 та қатнов орқали ҳозирда 4000 га яқин йўловчиларга хизмат кўрсатилмоқда.
Республикамиз вилоятларига борувчи йўловчиларга қўшимча қулайликлар яратиш мақсадида “Тошкент” автовокзали 24 соат давомида фаолият юритмоқда.  Йўловчилар оқимидан келиб чиққан ҳолда “Тошкент” автовокзалидан шаҳарлараро йўналишларда яна қўшимча автобуслар қатнови жорий этилишини маълум қиламиз.

Запущены дополнительные междугородние автобусные маршруты
По поручению Правительства Республики Узбекистан от 16 марта текущего года все учебные заведения, в том числе колледжи, лицеи и высшие учебные заведения, получили досрочные каникулы, занятия приостановлены. Учитывая это, Министерство транспорта принимает все необходимые меры для обеспечения своевременной перевозки студентов до постоянного места жительства.
В частности, 1800 пассажиров перевозились ежедневно по 35 рейсов до 17 междугородних автобусных маршрутов, и сегодня «Узавтотранс Сервис» запустил еще 35 рейсов из-за быстрого роста пассажиропотока. В общей сложности 70 рейсов обслуживают около 4000 пассажиров.
Ташкентский автовокзал работает круглосуточно в целях создания дополнительных добств для пассажиров, путешествующих в регионы страны. Мы хотели бы сообщить вам, что дополнительные автобусы будут введены с автовокзала «Ташкент» в зависимости от потока пассажиров.