Таълим соҳасидаги ҳамкорлик алоқалари кенгайтирилади
Бугун, 11 февраль куни Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги Автомобиль транспорти кадрлари малакасини ошириш ва қайта тайёрлаш институти ва Тошкент шаҳридаги Инха Университети ўртасида ўзаро ҳамкорлик қилиш бўйича Меморандум имзолаш юзасидан музокара бўлиб ўтди.
Музокарада масофавий таълимни ривожлантириш, илмий-амалий лойиҳаларни бирга амалга ошириш ва кадрлар малакасини оширишда хориж тажрибасидан фойдаланиб ҳамкорлик қилиш масалалари муҳокама этилди.
Шунингдек, Тошкент шаҳридаги Инха Университетининг ўқув лабароториялари билан танишиб, келажакда биргаликда ҳамкорлик олиб боришга келишилди.

Партнерство в сфере образования будет расширяться
Сегодня, 11 февраля состоялось совещание по подписанию Меморандума о сотрудничестве между Институтом профессиональной подготовки и переподготовки персонала автомобильного транспорта и Университетом Инха в Ташкенте.
В ходе переговоров стороны обсудили вопросы, связанные с развитием дистанционного обучения, совместной реализации научно-практических проектов и использование международного опыта в подготовке кадров.
Кроме того, гости посетили учебные лаборатории университета Инха в Ташкенте и решили сотрудничать в будущем.