Россиянинг Приморье ўлкаси билан ҳамкорлик алоқалари кенгайтирилади
Бугун транспорт вазирлигида Россиянинг Приморье  ўлкаси ҳукумати раиси ўринбосари Константин Шестаков бошчилигидаги делегация аъзолари билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда транспорт-логистика алоқаларини ривожлантириш орқали Приморье  ўлкаси ва Ўзбекистон Республикаси ўртасида савдо-иқтисодий муносабатларни янада кенгайтириш масалалари муҳокама этилди.
Томонлар, хусусан, авиақатновлар сонини ошириш, Ўзбекистондан қишлоқ хўжалиги маҳсулотларини Приморье  ўлкасига етказиб бериш, темир йўл, автотранспорт орқали, авиа юк ташувларини йўлга қўйиш имкониятлари юзасидан фикр алмашилди. Шунингдек, туризм йўналишида ҳам катта имкониятлар мавжуд эканлиги алоҳида қайд этиб ўтилди.
Учрашув якунида ҳамкорлик алоқалари янада кенгайтириш ва аниқ натижаларга эришиш мақсадида махсус ишчи гуруҳи тузган ҳолда биргаликда ишлашга келишиб олинди.

Сотрудничество с Приморским краем Российской Федерации будет расширено
Сегодня в Министерстве транспорта состоялась встреча с членами делегации во главе с заместителем премьер-министра Приморского края России Константином Шестаковым.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы дальнейшего расширения торгово-экономических связей между Приморским краем и Республикой Узбекистан посредством развития транспортных и логистических связей.
Стороны обменялись мнениями о возможности увеличения количества авиарейсов, поставок сельскохозяйственной продукции из Узбекистана в Приморье, в том числе о запуске грузоперевозок железнодорожным, автомобильным и воздушным транспортом. В ходе встречи было особо отмечено, что сотрудничество в сфере туризма также имеет большой потенциал.
По итогам встречи было решено создать специальную рабочую группу в целях дальнейшего расширения сотрудничества и достижения ощутимых результатов.