Қозондан 700 га яқин фуқароларимиз автобусларда олиб келинмоқда
Россия Федерациясидан Ўзбекистонга қайтиш истагида бўлган мамлакатимиз фуқароларини ватанга қайтариш жараёни давом этмоқда.
Аввал хабар берилганидек, жорий йилнинг 23 сентябрь куни 15 та автобусдан иборат илк карвон Россия Федерациясининг Қозоғистон билан чегара олди ҳудуди Самара вилоятида тўпланиб қолган фуқароларимизни Ватанга олиб келиш мақсадида Россияга жўнатилган эди. Режага мувофиқ ушбу автобуслар 27 сентябрь куни 750 нафар фуқароларимизни Ўзбекистонга олиб келган эди.
Транспорт вазирлиги ҳузуридаги “Uzautotrans service” корхонаси томонидан 26 сентябрь куни навбатдаги 15 та автобусдан иборат карвон Россия Федерацияси ҳудудидан мамлакатимиз фуқароларини олиб келиш мақсадида йўлга чиққан эди. Айни дамда ушбу автобуслар Қозон шаҳридан 700 га яқин фуқароларимизни олиб қайтмоқда.

Около 700 наших граждан везут из Казани автобусами
Продолжается процесс возвращения граждан нашей страны, желающих вернуться в Узбекистан из Российской Федерации.
Как сообщалось ранее, 23 сентября этого года первая колонна из 15 автобусов была отправлена в Россию, в целях доставки домой наших граждан, собравшихся в Самарской области Российской Федерации на границе с Казахстаном. Согласно плану, эти автобусы 27 сентября доставили в Узбекистан 750 наших соотечественников.
26 сентября колонна из 15 автобусов предприятия “Uzautotrans service” Министерства транспорта была отправлена в Российскую Федерацию для вывоза граждан Узбекистана на Родину. В настоящее время, на этих автобусах из Казани возвращаются около 700 граждан нашей страны.