Ўзбекистон ва Қозоғистон шаҳарлари ўртасида мунтазам авиақатновлар сони кўпайтирилади
Жорий йилнинг 2 март куни Тошкент шаҳрида Ўзбекистон ва Қозоғистон Республикалари авиация маъмуриятлари ўртасида музокаралар бўлиб ўтди.
Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазири ўринбосари Жасурбек Чориев ҳамда Қозоғистон Республикаси Фуқаро авиацияси қўмитаси раиси Талгат Ластаев раҳбарлигида бўлиб ўтган музокараларда фуқаро авиацияси соҳасидаги ҳамкорликни ривожлантириш, келишилган йўналишларда мунтазам авиақатновлар сонини кўпайтириш билан боғлиқ масалалар кўриб чиқилди.
Музокаралар натижасига кўра томонлар фуқаро авиацияси соҳасида икки томонлама ҳамкорликни кенгайтириш бўйича қуйидаги келишувларга эришди:

Будет увеличено количество регулярных авиарейсов между городами Узбекистана и Казахстана
В Ташкенте 2 марта текущего года состоялись переговоры между авиационными администрациями Узбекистана и Казахстана.
В ходе переговоров под руководством заместителя министра транспорта Республики Узбекистан Жасурбека Чориева и председателя Комитета гражданской авиации Республики Казахстан Талгата Ластаева обсуждены вопросы развития сотрудничества в сфере гражданской авиации, увеличения количества регулярных авиарейсов на согласованных направлениях.
По итогам переговоров стороны достигли следующих договоренностей о расширении двустороннего сотрудничества в области гражданской авиации: