Ўзбекистон ва Қозоғистон ўртасида мунтазам авиарейслар сони оширилмоқда
Ўзбекистон Республикаси ва Қозоғистон Республикаси авиация маъмуриятларининг келишувига асосан жорий йилнинг 15 февралидан бошлаб, Тошкент – Нур-Султон – Тошкент йўналишида мунтазам авиақатновлар сони икки давлатдаги эпидемиологик вазиятни ҳисобга олган ҳолда ҳар бир томондан ҳафтасига 1 тадан 2 тагача кўпайтирилади.
“Uzbekistan Airways” АЖ томонидан Тошкент – Нур-Султон – Тошкент йўналишида ҳафтасига 2 маротаба сешанба ва жума кунлари мунтазам авиақатновларни амалга оширилиши режалаштирилмоқда.
Шунингдек, мазкур йўналишларда Қозоғистоннинг “Air Astana” авиакомпанияси томонидан ҳам парвозлар амалга оширилиши кутилмоқда.

Увеличивается количество регулярных рейсов между Узбекистаном и Казахстаном
В соответствии с соглашением авиационных администраций Республики Узбекистан и Республики Казахстан с 15 февраля текущего года количество регулярных авиарейсов по маршруту Ташкент – Нур-Султан – Ташкент будет увеличено с 1 до 2 раз в неделю с каждой стороны с учетом эпидемиологической ситуации в двух государствах.
АО "Uzbekistan Airways" планирует осуществлять регулярные авиарейсы по маршруту Ташкент – Нур-Султан – Ташкент 2 раза в неделю по вторникам и пятницам.
Также ожидается, что полеты по этим направлениям будут осуществляться и казахстанской авиакомпанией “Air Astana”.