Қатар давлати авиация маъмурияти билан ҳамкорликни ривожлантириш истиқболлари муҳокама этилди
“Ўзавиация” агентлигида Ўзбекистон Республикаси ва Қатар давлати авиация маъмуриятлари ўртасида фуқаро авиацияси соҳасидаги ҳамкорлик алоқаларини янада ривожлантириш юзасидан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда фуқаро авиацияси соҳасида ҳамкорликни кенгайтириш, сайёҳлар оқимини кўпайтириш, парвозлар хавфсизлигини таъминлаш йўналишида ўзаро ҳамкорлик масалалари кўриб чиқилди.
Шунингдек, ИКАО стандартларини тадбиқ этиш ва малака ошириш борасида ҳамкорликни йўлга қўйиш билан боғлиқ жиҳатлар муҳокама этилди.

Обсуждены перспективы развития сотрудничества с управлением гражданской авиации Катара
В агентстве "Узавиация" состоялась встреча по дальнейшему развитию сотрудничества в области гражданской авиации между авиационными администрациями Республики Узбекистан и Государства Катар.
На встрече были рассмотрены вопросы расширения сотрудничества в сфере гражданской авиации, увеличения туристического потока, взаимодействия в направлении обеспечения безопасности полетов.
Также были обсуждены аспекты, связанные с внедрением стандартов ИКАО и налаживанием сотрудничества в области повышения квалификации.