Ўзбекистон ва Сингапур транспорт соҳасидаги ҳамкорликни ривожлантиради
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Сингапурга давлат ташрифи доирасида икки мамлакат транспорт вазирлари ўртасида музокаралар бўлиб ўтди.
Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазири И. Махкамов Сингапур Республикаси Транспорт вазири С. Исваран билан бўлиб ўтган музокараларда мамлакатларимиз ўртасида транспорт соҳасидаги ҳамкорлик алоқаларини ривожлантириш масалалари муҳокама этилди.
Хусусан, томонлар Сингапур тажрибаси асосида аэропортларни ривожлантириш, жамоат транспортини рақамлаштириш, республикада транспорт - логистика марказларини қуриш, шунингдек, ўзбек мутахассисларини Сингапурда тажрибасини оширишни ташкиллаштириш бўйича қатор келишувларга эришди.
Музокаралар якуни бўйича Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги ва Сингапур Республикаси Транспорт вазирлиги ўртасида транспорт соҳасида Битим имзоланди.
Битимга кўра томонлар қисқа муддатда қўшма ишчи гуруҳини тузиб, ҳамкорликдаги лойиҳаларни амалга оширишни жадаллаштириш белгиланди.

Узбекистан и Сингапур будут развивать сотрудничество в области транспорта
В рамках визита Главы государства в Сингапур состоялись переговоры между министрами транспорта двух стран.
Министром транспорта Республики Узбекистан И.Махкамовым в ходе переговоров с Министром транспорта Республики Сингапур С.Исваран обсуждены вопросы развития сотрудничества между нашими странами
в области транспорта.
В частности, стороны достигли ряда договоренностей по развитию аэропортов, цифровизации общественного транспорта, строительству транспортно-логистических центров в республике на основе опыта Сингапура, а также организации повышения квалификации узбекских специалистов в Сингапуре.
По итогам переговоров было подписано Соглашение между Министерством транспорта Республики Узбекистан и Министерством транспорта Республики Сингапур.
Согласно Соглашению сторонами предусмотрено создание в кратчайшие сроки совместной рабочей группы и ускорение реализации совместных проектов.