Ўзбекистон ва Россия транспорт вазирлари ўртасида учрашув бўлиб ўтди
Бугун, Москвада "Транспорт ҳафталиги – 2024" тадбири ўз фаолиятини бошлади. Россия Федерацияси Транспорт вазирлиги томонидан 17-маротаба ташкил этилган тадбир доирасида "Транспорт-2024" форуми ва кўргазмаси ҳам ўтказилмоқда.
"Транспорт ҳафталиги – 2024" доирасида Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазири Илҳом Махкамов ҳамда Россия Федерацияси транспорт вазири Роман Старовойт ўртасида икки томонлама учрашув бўлиб ўтди.
Томонлар ўзаро ҳамкорликда темир йўл инфратузилма лойиҳаларини амалга ошириш, шунингдек, Каспий денгизи орқали янги йўналишлардан фойдаланиш масалаларини муҳокама этишди.
Учрашув якунида томонлар вазирликлар ўртасида темир йўл инфратузилмасини қуриш бўйича ҳамкорликни ташкил этиш юзасидан ўзаро англашув меморандумини имзоладилар.

Состоялась встреча министров транспорта Узбекистана и России
Сегодня в Москве начало свою работу мероприятие "Транспортная неделя - 2024." В рамках мероприятия, проводимого Министерством транспорта Российской Федерации в 17-й раз, также проводятся форум и выставка "Транспорт-2024."
В рамках "Транспортной недели-2024" состоялась двусторонняя встреча министра транспорта Республики Узбекистан Илхома Махкамова и министра транспорта Российской Федерации Романа Старовойта.
Стороны обсудили вопросы реализации совместных железнодорожных инфраструктурных проектов, а также использования новых маршрутов через Каспийское море.
По итогам встречи стороны подписали меморандум о взаимопонимании между министерствами об организации сотрудничества по вопросам строительства железнодорожной инфраструктуры.