"Ўзбекистон темир йўллари" АЖ номидан ҳамдардлик билдирилди
“Ўзбекистон темир йўллари” АЖ раиси Тошкент метрополитени Юнусобод йўлининг янги қурилаётган қисмида юз берган бахтсиз ҳодиса туфайли ҳалок бўлганларнинг оила-аъзолари ва яқинларига чуқур ҳамдардлик билдирди.
"Ўзбекистон темир йўллари" АЖ бошқаруви раиси таъзия изҳор этиб қуйидагиларни алоҳида таъкидлаб ўтди: "Ўзбекистон темир йўллари" АЖнинг барча ходимлари номидан ва шахсан ўз номимдан, авваламбор ҳалок бўлганларнинг оилаларига, қариндош ва яқинларига чуқур ҳамдардлик изҳор этаман.
Юрагим тузатиб бўлмайдиган йўқотишдан қайғу ва ҳамдардликка тўла. Ҳотирамизда маҳрум бўлганлар ҳар доим биз учун ўз яқинларига кўп яхшиликлар қилган ҳақиқий қаҳрамонлар бўлиб қоладилар!. . .
Инсон ҳаёти бебаҳо ва яқинларини йўқотган оилаларнинг ушбу тузатиб бўлмайдиган йўқотишларини ҳеч қандай моддий ёрдам қопламайди. Ўз номимдан шуни ваъда қиламанки, биз фожиали вафот этганларнинг оилалари учун муносиб ҳаётни таъминлаш учун барча шароитларни яратишга тайёрмиз! "
Маълумот учун: Бугун, ҳукумат комиссиясининг топшириғига биноан Тошкент шаҳридаги Юнусобод метро линияси қурилиш майдончасида тупроқнинг қулаши сабаблари ва оқибатларини ўрганиш бўйича 100 миллион сўм маблағ ажратилиб, ҳар бир оилага етказиб берилди. Шунингдек, қурбонларнинг оилалари учун мотам тадбирлари ва дафн маросимларини ташкил этишда ҳар томонлама ёрдам кўрсатиш топширилди.

Соболезнования от лица АО "Узбекистон темир йуллари"
Председатель АО "Узбекистан темир йуллари" выразил соболезнования и подчеркнул: "От лица всех сотрудников АО "Узбекистон темир йуллари" и от себя лично позвольте выразить искренние соболезнования в первую очередь родным и близким пострадавших, и всему народу. Эти слова я говорю с огромной болью и скорбью.
Мое сердце полно горя и сочувствия по поводу невосполнимой утраты. Для нас эти ребята на всегда останутся настоящими героями которые сделали очень много добра своим ближним!...
Человеческая жизнь бесценна и никакая компенсация не покроет в полной мере эту невосполнимую утрату семей, потерявших своих близких. От себя хочу дать слово, что мы сделаем все, для того что бы обеспечить достойную жизнь семьям трагически погибших ребят!"
Справочно: Сегодня, по поручению правительственной комиссии по изучению причин и последствий обвала грунта на открытом участке строительной площадки по продлению Юнусабадской линии метро в Ташкенте, каждой семье было выделено и передано по 100 миллионов сумов. Также поручено оказать всестороннеe содействие в организации траурных мероприятий и похорон семьям пострадавших.