“Меҳнат фахрийси” кўкрак нишони муборак!
Давлатимиз раҳбарининг 2016 йил 28 декабрдаги “Ўзбекистон фахрийларни ижтимоий қўллаб-қувватлаш “Нуроний” жамғармаси фаолиятини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Фармонига мувофиқ таъсис этилган “Меҳнат фахрийси” кўкрак нишони билан мамлакатимизнинг иқтисодиёт, ишлаб чиқариш, илм-фан, маданият, таълим, соғлиқни сақлаш ва бошқа соҳаларида кўп йиллар ҳалол ва самарали меҳнат қилган юртдошларимиз тақдирлаб келинмоқда.
Хусусан, Транспорт вазирлиги Дарё транспортини ривожлантириш бўлими бошлиғи Валижон Азизовга II  даражали “Меҳнат фахрийси” кўкрак нишонини топшририш маросими бўлиб ўтди. Транспорт вазири Илҳом Махкамов Валижон Азизовнинг соҳа равнақи йўлидаги узоқ йиллик самарали меҳнати ва фидойилиги ёшларга ўрнак эканлигини алоҳида таъкидлаб, кўрак нишони ва тегишли гувоҳномани тантанали равишда топширди.
Ўз меҳнат фаолиятини Термиз дарё порти докер-механизаторлигидан бошлаган Валижон Азизов ҳалол меҳнати билан элда обрў-эътибор, эъзоз топган фахрийларимиздан.

Поздравляем с нагрудным знаком «Мехнат фахрийси»!
Нагрудным знаком "Мехнат фахрийси", учрежденным в соответствии с Указом Президента "О мерах по дальнейшему совершенствованию деятельности фонда «Нуроний» по социальной поддержке ветеранов Узбекистана" от 28 декабря 2016 года награждаются лица за долголетний добросовестный труд в области экономики и производства, науки, культуры, образования, здравоохранения, юриспруденции и других отраслях.
В частности, состоялось вручение нагрудного знака «Мехнат фахрийси» II степени начальнику отдела развития речного транспорта Министерства транспорта Валижону Азизову. Министр транспорта Илхом Махкамов торжественно вручил нагрудный знак и соответствующее свидетельство и отдельно отметил, что многолетний плодотворный труд и самоотверженность Валижона Азизова на пути развития отрасли является примером для молодежи.
Валижон Азизов, начавший свою трудовую деятельность в должности докер-механизатора Термезского речного порта является ветераном, снискавшим своим добросовестным трудом уважение и признание среди людей.