Махсус поезд рейси орқали мингга яқин юртдошимиз Россиядан олиб келинди
Республика махсус комиссияси Ўзбекистон фуқароларини Россия Федерациясининг Шимолий Кавказ ва Жанубий федерал округларидан олиб келиш учун “Тошкент – Ростов-Дон – Тошкент” темир йўл рейсини ташкил этиш тўғрисида қарор қабул қилган эди.
Россия ва Қозоғистон томони билан келишувга биноан, жорий йилнинг 19 сентябрь куни “Ўзбекистон темир йўллари” АЖ поезди 746 нафар юртдошларимиз билан Лихая” станциясидан Ўзбекистонга жўнаган эди.
Мазкур поезд бугун Тошкент жанубий вокзалига етиб келди. Ушбу рейс орқали олиб келинган барча фуқаролар автобусларда Тошкент вилоятидаги карантин зоналарига етказилди.

Около тысячи наших соотечественников были возвращены из России специальный рейсом на поезде
Республиканская специальная комиссия приняла решение об организации железнодорожного рейса Ташкент-Ростов-на-Дону-Ташкент для возвращения граждан Узбекистана из Северного Кавказа и Южных федеральных округов Российской Федерации.
Согласно договоренности с Россией и Казахстаном, 19 сентября текущего года поезд АО «Узбекистон темир йуллари» отправился в Узбекистан со станции «Лихая» с 746 гражданами.
Сегодня поезд прибыл в Ташкент. Всех граждан, доставленных этим рейсом, автобусами доставили в карантинные зоны Ташкентской области.