Махсус поезд рейси орқали мингга яқин юртдошимиз Россиядан олиб келинди
Республика махсус комиссияси Ўзбекистон фуқароларини Россия Федерациясининг Шимолий Кавказ ва Жанубий федерал округларидан олиб келиш учун “Тошкент – Ростов-Дон –Тошкент” темир йўл рейсини ташкил этиш тўғрисида қарор қабул қилган эди.
Россия ва Қозоғистон томони билан келишувга биноан, жорий йилнинг 23 август куни “Ўзбекистон темир йўллари” АЖ поезди 927 нафар юртдошларимиз билан “Первомайская” станциясидан Ўзбекистонга жўнаган эди.
Мазкур поезд 26 август куни Наманган вилоятига етиб келди. Ушбу рейс орқали олиб келинган барча фуқаролар вилоят транспорт бошқармаси томонидан ташкил этилган автобусларда карантин зоналарига етказилди.

Около тысячи наших соотечественников были возвращены из России специальный рейсом на поезде
Республиканская специальная комиссия приняла решение об организации железнодорожного рейса Ташкент-Ростов-на-Дону-Ташкент для возвращения граждан Узбекистана из Северного Кавказа и Южных федеральных округов Российской Федерации.
Согласно договоренности с Россией и Казахстаном, 23 августа текущего года поезд АО «Узбекистон темир йуллари» отправился в Узбекистан со станции «Первомайская» с 927 гражданами.
Поезд прибыл в Наманганскую область 26 августа. Всех граждан, привезенных этим рейсом, доставили в карантинные зоны автобусами, организованными региональным транспортным управлением.