09.03.2020 12173 Yangiliklar
Транспорт вазирлигида Малайзиянинг «Midlands Aviation Pacific Asia» компанияси ижрочи директори Радж Дарйрадж бошчилигидаги делегация аъзолари билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазири Элёр Ғаниев мамлакатимизда янги инвестицион лойиҳаларни амалга оширишга қизиқиш билдираётган хорижий компания вакилларига фуқаро авиацияси соҳасида амалга оширилаётган туб ислоҳотлар ҳақида батафсил маълумот берди.
Хусусан, парвозлар географиясини кенгайтириш, хорижий авиакомпанияларни юртимиз аэропортларига кўпроқ жалб этиш мақсадида «Қарши», «Нукус» ва «Термез» халқаро аэропортларида «бешинчи ҳаво эркинлиги» тартибини қўллаган ҳолда, шунингдек «Бухоро» аэропортида чет давлатлар фуқароларини ташишда “Очиқ осмон” режими жорий этилгани, шунингдек, “Навоий” ва “Термиз” аэропортларида эса юк ташувлари учун “еттинчи ҳаво эркинлиги” тартибини қўллаган ҳолда “Очиқ осмон” режимини жорий этиш бўйича ишлар олиб борилаётгани таъкидлаб ўтилди.
«Midlands Aviation Pacific Asia» компанияси ижрочи директори Радж Дарйрадж жаноблари Урганч шаҳрида «Phils» компанияси билан ҳамкорликда учувчилар тайёрлаш маркази ҳамда хорижий давлатларга Ўзбекистондан юкларни ташишга ихтисослашган замонавий логистика хабини очиш истагида эканлигини ва бу борадаги ўз лойиҳалари тақдимотини ўтказди.
Учрашув якунида томонлар мазкур лойиҳаларни ҳаётга тадбиқ этиш борасида махсус ишчи гуруҳи тузган ҳолда ҳамкорликда ишлашга келишиб олди.

Малайзийская компания заинтересована в открытии центра по подготовлению лётчиков и логистического хаба в Ургенче
09.03.2020 12223 Yangiliklar
В Министерстве транспорта прошла встреча с делегацией под руководством исполнительного директора Малайзийской компании "Midlands Aviation Pacific Asia" Раджа Дарйраджа. В ходе встречи Министр транспорта Республики Узбекистан Эльер Ганиев ознакомил иностранных гостей, которые интересуются новыми инвестиционными проектами, реформами в сфере гражданской авиации.
Особо отметилось, что с целью расширения географии перелётов и привлечения иностранных авиакомпаний,режим «Открытое небо» введён в международных аэропортах «Карши», «Нукус» и «Термез» с применением «пятой свободы воздуха», а также в аэропорту "Бухара" в перевозке иностранных граждан введён режим "открытого неба", кроме того, в целях дальнейшего развития грузоперевозок воздушным транспортом в аэропортах Навои и Термез планируется ввести режим «Открытого неба» с предоставлением седьмой степени «свободы воздуха» для рейсов грузовых авиакомпаний.
Господин Радж Дарйрадж, исполнительный директор компании "Midlands Aviation Pacific Asia" заявил о желании  организовать центр по подготовке лётчиков в Ургенче и хаба по логистики и презентовал свои проекты.