Махсус поезд рейслари орқали Новосибирск ва Самарадан икки мингга яқин юртдошимиз олиб келинди
Россия Федерациясининг турли ҳудудларидан мамлакатимиз фуқароларини махсус поезд рейслари орқали олиб келиш жараёни давом этмоқда.
Республика махсус комиссиясининг қарори билан “Тошкент–Новосибирск–Тошкент” ва “Тошкент–Кинел–Тошкент” йўналишларида Россия Федерациясининг Новосибирск ва Самара вилоятларига Ўзбекистон фуқароларини Ватанга қайтариш учун иккита поезд юборилган эди.
Жорий йилнинг 18 сентябрь куни “Ўзбекистон темир йўллари” АЖ поезди 854 нафар йўловчи билан Новосибирск станциясидан йўлга чиққан эди. Бугун ушбу поезд мамлакатимизга кириб келди ва Поп 2 станциясида кутиб олинди.
Ушбу рейс орқали олиб келинган барча фуқаролар Наманган вилояти транспорт бошқармаси томонидан ажратилган автобусларда Поп туманидаги карантин зонасига етказилди.
Шунингдек, 938 нафар юртдошларимиз билан 19 сентябрь куни Кинел станциясидан Ўзбекистонга жўнаган поезд бугун Тошкент жанубий вокзалига етиб келди. Ушбу рейс орқали олиб келинган барча фуқаролар автобусларда Тошкент вилоятидаги карантин зоналарига етказилди.

Специальными железнодорожными рейсами доставлены около двух тысяч соотечественников из Новосибирска и Самары
21.09.2020 5079 Yangiliklar
Продолжается процесс доставок наших соотечественников специальными железнодорожными рейсами из разных мест Российской Федерации.
Решением Республиканской специальной комиссии направлены два поезда в Новосибирскую и Самарскую области Российской Федерации по маршруту «Ташкент-Новосибирск-Ташкент» и Ташкент-Кинель-Ташкент» для возвращения граждан Узбекистана.
Специальный железнодорожный поезд АО «Узбекистон темир йуллари» с 854 пассажирами выехал из станции Новосибирска. Сегодня состоялась встреча этого поезда на станции Пап 2.
Все пассажиры, прибывшие этим рейсом в автобусах, выделенных Наманганским управлением транспорта доставлены на карантинные зоны Папского района.
Также, поезд, выехавший из станции Кинель в Узбекистан с 938 соотечественниками 19 сентября сегодня прибыл в Ташкентский южный вокзал. Все пассажиры, прибывшие этим рейсом в автобусах доставлены на карантинные зоны Ташкентской области.