ИКАОнинг Европа ва Шимолий Атлантика Бюросининг навбатдаги йиғилиши ўз ишини бошлади
“Ўзавиация” агентлиги директори Тоҳир Назаров бошчилигидаги Ўзбекистон делегацияси Франциянинг Париж шаҳрида бўлиб ўтаётган ИКАОнинг Европа ва Шимолий Атлантика минтақаси авиация маъмуриятлари раҳбарларининг навбатдаги йиғилишида иштирок этишмоқда.
Йиғилишда Европа ва Шимолий Атлантика Бюросига аъзо бўлган 50 дан ошиқ давлатлар авиация маъмурияти раҳбарлари иштирок этишмоқда.
Тадбирда парвозлар хавфсизлигини таъминлаш устидан назоратни такомиллаштириш, фуқаро авиациясининг атроф-муҳитга таъсири ҳамда ИКАО стандартларини тадбиқ этишда ҳамкорликни ривожлантириш масалалари кўриб чиқилмоқда.

Начало свою работу очередное заседание Европейского и Североатлантического бюро ИКАО
Делегация Узбекистана во главе с директором Агентства “Узавиация” Тохиром Назаровым принимает участие в очередном совещании руководителей авиационных администраций Европейского и Североатлантического регионов ИКАО, которое проходит в Париже.
На встрече принимают участие главы авиационных администраций более чем 50 стран, являющихся членами Европейского и Североатлантического бюро.
На мероприятии рассматриваются вопросы совершенствования контроля за обеспечением безопасности полетов, воздействия гражданской авиации на окружающую среду и развития сотрудничества по внедрению стандартов ИКАО.