I Халқаро авиация форуми UAALF 2020
2020 йилнинг 19-20 февраль кунлари Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги, Туризмни ривожлантириш давлат қўмитаси ҳамда Бирлашган Араб Амирликларининг «Fair Exhibition Organizers» компанияси I Халқаро авиация форумини ўтказади.
Тадбир Тошкент шаҳридаги «Ўзэкспомарказ» Миллий кўргазма мажмуасининг биринчи павильонида бўлиб ўтади.
Ўзбекистон аэропортларининг Aвиация-логистика форуми (UAALF 2020)да “Bombardier Business jets”, “Korean Air”, “Turkish airlines”, Lufthansa Consulting”, “ATR”, “Aeroflot”, “Emirates”, “Jetcraft”, “Air Charter Service” каби 130 га яқин хорижий компаниялар иштирок этади.
Икки кун давом этадиган форум ва кўргазма, ташриф буюрувчилар учун бепул эканлигини эслатиб ўтамиз.
Ўзбекистон аэропортлари ва авиация сегментларининг ишбилармонлик потенциали, мазкур соҳада хорижий компаниялар томонидан тақдим этилаётган маҳсулотлар ва хизматлар ҳамда фуқаро авиация соҳасидаги энг сўнгги янгиликлардан бохабар бўлишни истаганларни ушбу тадбирга таклиф этиб қоламиз.

I международный авиационный форум UAALF-2020
19-20 февраля 2020 года Государственный комитет по развитию туризма Республики Узбекистан, Министерство транспорта и компания "Fair Exhibition organizers" Объединенных Арабских Эмиратов проведут I Международный авиационный форум.
Мероприятие пройдет в первом павильоне Национального выставочного комплекса «Узэкспоцентр» в Ташкенте. Авиационный логистический форум аэропортов Узбекистана (UAALF 2020) включает в себя около 130 иностранных компаний, таких как “Bombardier Business jets”, “Korean Air”, “Turkish airlines”, Lufthansa Consulting”, “ATR”, “Aeroflot”, “Emirates”, “Jetcraft”, “Air Charter Service”.
UAALF-2020 – это уникальная площадка для обмена опытом крупнейших международных авиакомпаний, лоукоустеров и туристических организаций.
Напоминаем вам, что двухдневный форум и выставка бесплатны для посетителей.
Мы приглашаем всех, кто хочет узнать о деловом потенциале сегментов авиации и аэропортов Узбекистана, а также о продуктах и   услугах, предлагаемых иностранными компаниями в этой области, и последних событиях в гражданской авиации.