Андижон шаҳар жамоат транспортида автоматлаштирилган тўлов тизими ишга туширилди
“Автоматлаштирилган транспорт тўлов тизими оператори” вилоятда йўловчи ташиш фаолияти билан шуғулланувчи “Алпомиш мероси" корхонаси билан шартнома имзолади ва ушбу корхонанинг шаҳар ичида ҳаракатланувчи автобус йўналишларида электрон тўловларни қабул қилиш йўлга қўйилди.
Эндиликда йўловчилар қуйидаги автобус йўналишларида йўлкира ҳақини банк ҳамда АТТО транспорт карталари орқали амалга ошириши мумкин.
1 - сонли “Шаҳар марказий шифохонаси – Гулшан”, 22 - сонли “Пистамозор – Шаҳид тепа”, 24 - сонли “Узумзор АС – Тўққиз боғ”, 75 - сонли “Пистамозор – Эски шаҳар”, 94 - сонли “Куйганёр – Дукчи Эшон кўчаси”.
Эслатиб ўтамиз, АТТО тизими мавжуд бўлган  шаҳарларда транспорт карталарини барча турлари орқали тўловларни амалга ошириш имконияти мавжуд.
Автоматлаштирилган тўлов тизими "Рақамли Ўзбекистон-2030 стратегиясини тасдиқлаш ва уни самарали амалга ошириш чора-тадбирлари тўғрисида"ги Президент фармони ижросини таъминлаш мақсадида ишга туширилди. Кейинги босқичда тизим барча йўналишлардаги автобусларда жорий этилади.

В городском общественном транспорте Андижана запущена автоматизированная платежная система
"Оператор автоматизированной транспортной платежной системы “(АТТО) подписал договор с пассажирским перевозчиком" Альпомиш мэроси" и налажен прием электронных платежей на автобусных маршрутах этого предприятия, курсирующих в черте города.
Теперь пассажиры могут оплачивать проезд на следующих автобусных маршрутах как банковскими, так и транспортными картами ATTO.
№1 ”Центральная городская больница – Гульшан“, №22” Пистамозор - Шахид Тепе“, №24 ”Узумзор АС – Тўққиз боғ”, № 75 ”Пистамозор - Старый город“, № 94 ”улица Куйганёр – Дукчи Эшон".
Напомним, что в городах, где действует система АТТО, есть возможность оплаты всеми видами транспортных карт.
Автоматизированная платежная система запущена в целях обеспечения исполнения Указа Президента»Об утверждении стратегии цифровой Узбекистан-2030 и мерах по ее эффективной реализации". На следующем этапе система будет внедрена на автобусах всех маршрутов.