Андижонга 100 та электробус олиб келиш бўйича амалий ҳаракатлар бошланди
Андижон вилоятида жамоат транспорти тизимини ривожлантириш, аҳолига қулай ва сифатли транспорт хизматлари кўрсатишни ташкил этиш мақсадида йўловчи ташиш фаолияти билан шуғулланувчи корхоналар ҳаракат таркибини янгилаш масаласига алоҳида эътибор қаратилмоқда.
Ҳаракат таркибини янги замонавий автобус ва электробуслар билан тўлдириш, шунингдек, Андижон шаҳрида брутто-шартнома тизимини тўлиқ ишга тушириш мақсадида 100 та электробус харид қилиниши режалаштирилган.
Шу муносабат билан, Андижон вилояти ҳокимлиги, Андижон вилояти транспорт бошқармаси, “Ўзмиллийбанк” АЖ ҳамда салоҳиятли тадбиркорлардан иборат делегация айни пайтда Хитой Халқ Республикасида бўлиб турибди.
Делегация аъзолари "Lanzhou Guangtong Nev Energy Automobile Co., Ltd” ва “Guangtong” компанияси томонидан электробусларни ишлаб чиқариш жараёни, етказиб бериш хизмати ва бошқа мавзуларда музокаралар ўтказиб шартномалар имзолаш бўйича амалий ишларни олиб бормоқда.

Начались практические действия по доставке 100 электробусов в Андижан
В целях развития системы общественного транспорта в Андижанской области и организации предоставления населению удобных и качественных транспортных услуг особое внимание уделяется вопросу обновления подвижного состава предприятий, занимающихся пассажирскими перевозками.
Планируется закупка 100 электробусов для пополнения подвижного состава новыми современными автобусами и электробусами, а также для полного внедрения системы брутто-контрактов в городе Андижан.
В связи с этим делегация, состоящая из представителей хокимията Андижанской области, Андижанского областного управления транспорта, АО "Узнацбанк" и потенциальных предпринимателей, в настоящее время находится в Китайской Народной Республике.
Члены делегации ведут переговоры с компаниями "Lanzhou Guangtong Nev Energy Automobile Co., Ltd" и "Guangtong" о процессе производства электробусов, услугах доставки и других вопросах, а также осуществляют практическую работу по подписанию контрактов.