22 августдан шаҳарлараро электропоездлар қатнови йўлга қўйилади
Республика махсус комиссиясининг 2020 йил 15 августдан карантин чекловларини босқичма-босқич юмшатиш бўйича қабул қилган қарорига асосан йўловчиларга янада қулайлик яратиш мақсадида “Ўзтемирйўлйўловчи” АЖ томонидан 2020 йил 22 августдан бошлаб, шаҳарлараро электропоездлар қатнови қайта тикланади.
6440 - сонли Хожикент – Ўзбекистон;
6442 - сонли Хожикент – Тошкент;
6429 - сонли Тошкент – Хожикент;
6430 - сонли Хожикент – Тошкент;
6435 - сонли Тошкент – Хожикент;
6436 - сонли Хожикент – Тошкент;
6437 - сонли Тошкент – Хожикент;
6441 - сонли Тошкент – Хожикент;
6414 - сонли Тошкент – Гулистон;
6413 - сонли Гулистон – Тошкент;
6418 - сонли Тошкент – Сирдарё;
6407 - сонли Сирдарё – Тошкент.
Изоҳ: Қўшимча маълумотларни Тошкент шаҳрида 1005 қисқа телефон рақами, жойлардаги темир йўл кассалари ҳамда маълумотлар бюросидан билиб олишингиз мумкин.
Вокзал ҳудудида ҳамда вагон ичида карантин талаблари бўйича белгиланган барча санитария-гигиена меъёрларга доимий равишда қатъий риоя қилинг. Ўзингиз ва атрофдагиларнинг саломатлигига бефарқ бўлманг!

С 22 августа будет запущено движение междугородних электропоездов
В соответствии с решением Республиканской специальной комиссии о постепенном смягчении карантинных ограничений с 15 августа 2020 года для создания большего удобства для пассажиров АО «Узтемирйулйуловчи» возобновит движение междугородных электропоездов с 22 августа 2020 года.
№ 6440 Ходжикент — Узбекистан;
№ 6442 Ходжикент — Ташкент;
№ 6429 Ташкент — Ходжикент;
№ 6430 Ходжикент — Ташкент;
№ 6435 Ташкент — Ходжикент;
№ 6436 Ходжикент — Ташкент;
№ 6437 Ташкент — Ходжикент;
№ 6441 Ташкент — Ходжикент;
№ 6414 Ташкент — Гулистан;
№ 6413 Гулистан — Ташкент;
№ 6418 Ташкент — Сырдарья;
№ 6407 Сырдарья — Ташкент.
Примечание: Для получения дополнительной информации просим обращаться по номеру 1005 в Ташкенте или в местные железнодорожные кассы и справочную.
Просим Вас строго соблюдать все установленные санитарно-гигиенические нормы на территории вокзала и внутри вагонов поездов. Не оставайтесь равнодушными к своему здоровью и здоровью окружающих!